هیات ورزش های همگانی استان فارس
چهارشنبه 21 آذر 1397  14:28

کمیته گردشگری ورزشی


09177131538تاریخچه گردشگری و صنعت گردشگری ورزشی

صنعت گردشگری که در عصر حاضر، از لحاظ درآمد زایی، بعد از صنعت تولید انرژی و صنعت خودرو سازی، به سومین صنعت برتر جهان تبدیل گردیده است. در سال 1911 در سازمان ملل دارای تعریف گردیده و گردشگر به کسی گفته می شود که 24 ساعت یا 80 کیلومتر از محیط زندگی خود خارج گردیده و در مواردی چون گردشگری تفریحی- گردشگری ورزشی- گردشگری تجاری- گردشگری فرهنگی و ... فعالیت نماید.

تلفیق صنعت گردشگری، به عنوان یکی از صنعت های برتر جهان و ورزش به عنوان یکی از صنایع بزرگ و با اهمیت دنیا، موجب آن گردیده تا یکی از شگفت انگیزترین صنایع خدماتی، به نام صنعت گردشگری ورزشی پدید آید. به طوری که کشورهای مختلف دنیا همواره در تلاشند تا با تدوین استراتژی های مختلف، بیشترین بهره برداری را از این صنعت بزرگ و ارزشمند کسب نمایند.

هم اکنون صنعت گردشگری ورزشی، به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به شمار می آید و کارشناسان امر، این صنعت را به عنوان منبع اصلی در اشاعه فرهنگ ملل- اشتغال زایی- رشد اقتصادی ... و توسعه زیر ساخت ها می دانند.

فعالیت های مرتبط با امر گردشگری همراه با گرایش ورزش را می توان به سهولت در 5 بخش اصلی مشاهده کرد:

1.       مشاهده کسانی که در قالب تیم های ورزشی سفر می کنند ( ورزشکاران- مربیان- داوران- مسئولین ....).

2.   مشاهده طرفداران ورزش و تماشاگران رویدادهای ورزشی، که ترجیح می دهند تعطیلات- اوقات فراغت و تفریحی خود را در محیط های ورزشی ( داخل یا خارج از کشور) بگذرانند.

3.    مشاهده افرادیکه به عنوان محقق، در زمینه های مختلف ورزشی سفر می کنند.

4.    مشاهده کسانی که به عنوان بازرگان در بخش ورزش سفر می کنند.

5.     مشاهده کسانی که سفر می کنند تا از امکانات توانبخشی پزشکی ورزشی، بهره مند گردند.

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات