هیات ورزش های همگانی استان فارس
یکشنبه 28 بهمن 1397  22:25
کد خبر : 100223
تاریخ انتشار : 1396/09/13

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی فارس

داراب میزبان نخستین پیاده‌روی بزرگ خانوادگی فارس در سال ۹۶ است

داراب میزبان نخستین پیاده‌روی بزرگ خانوادگی فارس در سال ۹۶ است

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: نخستین پیاده‌روی بزرگ خانوادگی ۱۰۰ هزار نفری این استان در سال ۹۶ به میزبانی داراب برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هیأت همگانی فارس،  سیروس پاک‌فطرت امروز در نشست هماهنگی برگزای پیاده‌روی بزرگ خانوادگی که در فرمانداری شهرستان داراب با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و هماهنگی فدراسیون ورزش‌های همگانی این همایش بزرگ 29 دیماه در داراب برگزار می‌شود.

مشاور عالی فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان کرد: این برنامه که با حضور مسئولان ورزش استان فارس و کشور برگزار می‌شود از شبکه سوم سیما به صورت زنده در قالب برنامه صبح و نشاط روی آنتن می‌رود.

پاک‌فطرت تصریح کرد: برگزاری برنامه‌های پیاده‌روی خانوادگی فرصت مناسبی برای معرفی شهرستان‌ها و ظرفیت‌های آنان در بخش‌های مختلف است که فرمانداران، شهرداران و سایر مسئولان شهری می‌توانند از این فرصت بیشترین بهره را ببرند.

وی با قدردانی از فرماندار، شورای اسلامی و شهردار داراب در برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در این شهرستان گفت: در این پیاده‌روی شهرستان داراب و پتانسیل‌های آن در بخش‌های مختلف مذهبی، فرهنگی و گردشگری بر روی آنتن شبکه سه پخش می‌شود.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس از مسئولان شهرستان داراب درخواست کرد: با یک برنامه‌ریزی دقیق و دعوت همگانی یکی از بهترین برنامه‌های پیاده‌روی را برگزار کنند تا الگویی برای سایر شهرستان‌ها باشد.

وی گفت: باید طوری برنامه برگزار شود که مردم به ورزش کردن روی بیاورند و اهمیت ورزش نیز بیش از پیش در بین خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شود.

در این نشست فرماندار شهرستان داراب نیز با بیان اینکه داراب آماده برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی است اظهار داشت: در این زمینه کمیته‌های مختلفی با محوریت شورای اسلامی و شهرداری داراب تشکیل شده است.

عبدالرضا قاسم‌پور با بیان اینکه برای نخستین بار است که پیاده‌روی  بزرگ خانوادگی در شهرستان داراب برگزار و  از شبکه سوم سیما پخش می‌شود گفت: در این برنامه تمام ظرفیت‌های شهرستان معرفی می‌شود.

وی افزود: با حمایت‌های خیرین و همکاری مناسب شورای اسلامی و شهرداری شیراز مکان‌یابی لازم انجام شده و امیدواریم بتوانیم یک برنامه در شأن برگزار کنیم.

قاسم‌پور تصریح کرد: برگزاری جشنواره پرتقال همزمان با برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی یکی از برنامه‌هایی است که پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم این همایش را برگزار و پرتقال داراب را بیشتر معرفی کنیم.

فرماندار شهرستان داراب با بیان اینکه داراب دارای دو روستای هدف گردشگری است خاطرنشان کرد: در برنامه پیاده‌روی این دو روستا که شامل نوایگان و لایزنگان است به همراه محصولات کشاورزی آنان که شامل گل محمدی، انجیر، بادام و انار است معرفی می‌شود.

در این نشست شهردار داراب نیز با اشاره به قدمت تاریخی شهر داراب و وجود بزرگترین دیوار مدور گلی خاکی جهان در این شهرستان اظهار داشت: شهرداری داراب از تمام امکانات خود برای برگزاری این پیاده‌روی بزرگ به کار می‌گیرد.

نصرالله سلامی‌نژاد افزود: پس از تشکیل کارگروه‌های مختلف برای برگزاری پیاده‌روزی بزرگ خانوادگی، مسیرهای این پیاده‌روی نیز مشخص شده است.

وی بیان کرد: با یک برنامه‌ریزی و همکاری هماهنگ بخش دولتی و خصوصی از تمام ظرفیت‌های موجود برای برگزاری این پیاده‌روی خانوادگی استفاده شده و امیدواریم یک برنامه ماندگار را در داراب برگزار کنیم.

شهردار داراب از همکاری خیران نیز در برگزاری پیاده‌روی همگانی داراب قدردانی کرد و گفت: به همت نیک اندیشان دارابی که همواره در تمام عرصه‌ها همراه هستند، علاوه بر جوایزی از جمله دوچرخه جایزه ویژه خودرو نیز برای این پیاده‌روی مشخص شده است.

 در این نشست رمضان بی‌ریا رئیس شورای اسلامی شهر داراب و محمدمهدی تمدن رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان به ارائه گزارشی در مورد برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی داراب پرداختند.

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات