هیات ورزش های همگانی استان فارس
پنج شنبه 15 خرداد 1399  16:41
کد خبر : 130269
تاریخ انتشار : 1397/06/26

رتبه نخست داژبال کشور به فارس رسید

رتبه نخست داژبال کشور به فارس رسید

مراسم استقبال از تیم داژبال بانوان و آقایان هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس که مقام‌ نخست کشور را به خود اختصاص دادند، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیأت همگانی فارس، رئیس هیأت ورزش‌های همگانی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این هفته یک هفته پرافتخار برای هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس بود به طوری که  تیم داژبال آقایان و بانوان فارس قهرمان ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور شدند.

سیروس پاک‌فطرت با بیان اینکه راه قهرمانی از ورزش همگانی می‌گذرد افزود: با توجه به اینکه رسالت هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس توجه به ورزش همگانی است، شاهد موفقیت ورزشکاران فعال این هیأت در قهرمانی هستیم که این نیز برای جامعه ورزش فارس مایه مباهات است.

 رییس کمیته داژبال استان فارس نیز با اشاره به افتخار آفرینی تیم داژبال استان فارس در کشور اظهار داشت: این دوره مسابقات با حضور ١٥ تیم در بخش اقایان و ٢٥ تیم در بخش بانوان از سراسر کشور و با سطح کیفی بسیار بالا در شهرستان زنجان برگزار شد.

محمد مهدی پاک فطرت افزود: تیم داژبال اقایان فارس در گروه D با پیروزی‌های مقتدرانه مقابل استان‌های بوشهر و آذربایجان شرقی بعه نوان سرگروه به مرحله حذفی رسید و در مرحله حذفی ابتدا تیم زنجان (میزبان مسابقات) و سپس استان مرکزی (قهرمان سال گذشته) را شکست داد و به بازی نهایی راه یافت.

وی بیان کرد: در بازی فینال تیم داژبال فارس، با اقتدار تمام با نتیجه ١٩ بر ١٢ استان قدرتمند خوزستان را از پیش روی برداشت و برای نخستین بار قهرمان مسابقات کشوری داژبال شد.

پاک‌فطرت گفت: رقابت در بخش بانوان با توجه به تعداد بیشتر تیم‌های شرکت کننده دشوارتر بوده که بانوان شایسته فارس با پیروزی بر رقبای خود از استان‌های کردستان، بوشهر و قم به مرحله  حذفی رفته و با پیروزی بر میزبان رقابت‌ها (زنجان) به مصاف قهرمان دوره قبلی رقابت‌ها که متشکل از بازیکنان ملی ‌وش بود رفته و با یک پیروزی قاطع این تیم را از پیش رو برداشته و به فینال راه یافتند و در بازی نهایی هم مجدد تیم بوشهر را شکست داده و مقتدرانه مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کردند.

پاک فطرت در ادامه افزود: این نتیجه درخشان در هر دو بخش آقایان و بانوان حاصل بیش از ٨ ماه تمرینات مستمر تحت نظر مربیان برجسته استان است و رشته‌ای که تا یکسال پیش در فارس گمنام بود امروز به قطب داژبال ایران تبدیل شده است.

رییس کمیته داژبال فارس در پایان ازحمایت‌های  مسئولان هیأت ورزش های همگانی فارس قدردانی کرد و گفت: با توجه به دعوت 12 داژبالیست از فارس به تیم ملی نیازمند حمایت اداره ورزش و جوانان هستیم.

 

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات