هیات ورزش های همگانی استان فارس
یکشنبه 22 تیر 1399  20:14
کد خبر : 150269
تاریخ انتشار : 1397/10/03

در شهرستان جهرم؛

بزرگ‌ترین رکوردزنی گروهی طناب‌زنی ایران توسط بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز جهرمی ثبت شد

 بزرگ‌ترین رکوردزنی گروهی طناب‌زنی ایران توسط بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز جهرمی ثبت شد

مشاور عالی فدراسیون و رییس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: بیش از یکهزار و ۵۰۰ دانش آموز جهرمی طناب‌زنی گروهی را برای نخستین بار در ایران به نام خود ثبت کردند.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی فارس ، سیروس پاک‌فطرت (28 آذر 97) در حاشیه برگزاری همایش  رکورد زنی گروهی که با حضور بیش از یکهزار و 500 دانش‌آموز جهرمی زیر 15 سال در بلوار رضوان این شهر برگزار شد، اظهارداشت: در این مراسم که دانش‌آموزان پسر لباس های سه رنگ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به تن داشتند در مدت 10 دقیقه اقدام به طناب زنی گروهی کردند.

پاک‌فطرت با قدردانی از همکاری فرماندار، رییس اداره ورزش و جوانان، رییس اداره آموزش و پرورش، هیئت ورزش‌های همگانی، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و همچنین سایر مسئولان شهرستان در برگزاری این برنامه منسجم افزود: در این مراسم رضایی رییس کمیته ثبت رکورد های ورزشی فدراسیون ورزش‌های همگانی حضور داشت و در گام نخست این حرکت ماندگار در کتاب رکورد های ملی ایران ثبت می‌شود.

 

رییس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس خاطرنشان کرد: همچنین به دنبال این هستیم تا با ارائه گزارش و اسناد مورد نیاز این رویداد ارزشمند و شاخص ورزشی را  در عرصه جهانی به ثبت برسانیم.

پاک‌فطرت خاطرنشان کرد: رویکرد ما در ورزش همگانی، همگانی کردن بیشتر رشته‌های ورزشی در شهرستانهای استان فارس است و از فرمانداران و روسای اداره‌های ورزشی سایر شهرستان‌ها نیز درخواست داریم تا نسبت به اجرای چنین ورزش‌های همگانی در شهرستانهای خود پیشگام بوده و اقدام کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز با قدردانی از مسئولان برگزاری این مراسم اظهار داشت: با اجرای این همایش بزرگ و خلاقانه توسط دانش‌آموزان نام جهرم در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ورزش خوش درخشید.
صحراییان با تاکید بر اینکه ورزش همگانی یک نیاز و ضرورت در جامعه به شمار می‌رود و باید بیش از پیش برای آن تلاش شود، بیان کرد: در جهرم زیرساخت‌های مناسبی برای ورزش همگانی فراهم شده که این مهم نیز بیش از پیش توسعه می‌یابد.

فرماندار جهرم گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته اجرای یک پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در بخش خفر جهرم و پخش آن از شبکه استانی فارس و یا شبکه سوم سیما نیز در دست اقدام است.

خداجو رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم نیز اظهار داشت: همکاری خوب آموزش و پرورش و سایر مسئولان سبب شد که همایش بزرگ دانش‌آموزان آن هم با محوریت ورزش و ثبت رکورد زنی با طناب را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: سه ماه قبل جلسه مقدماتی برگزاری این همایش ورزشی بزرگ با محوریت فرماندار و سایر مسئولان برگزار و در این راستا 16 کمیته شکل گرفت.

خداجو از ماموران نیروی انتظامی نیز در برگزاری همایش ثبت رکورد طناب زنی تجلیل  کرد و گفت: این رویداد به بهترین نحو ممکن برگزار  و در آن نیز دانش‌آموزان زیر 14 سال جهرمی حماسه‌ای  بزرگ در ورزش شهرستان جهرم خلق کرده و در عرصه ملی  و بین‌المللی خوش درخشیدند.

وی با بیان اینکه امیدوارم این برنامه که در راستای توسعه ورزش همگانی برگزار شد ثبت جهانی شود افزود: توجه به تقویت ورزش‌های همگانی و شرکت دادن خانواده‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های ما دنبال شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم خاطرنشان کرد: دو همایش بزرگ خانوادگی کوهنوردی، هشت پیاده روی بزرگ خانوادگی در جهرم و بخش‌های آن به همراه برگزاری   المپیادهای درون مدرسه‌ای و همچنین همایش ورزش‌های بومی و محلی از مهم‌ترین فعالیت‌های ورزشی این اداره در بخش ورزش همگانی بوده است.

انتهای پیام/

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات