کد خبر : 100228
تاریخ انتشار : 1396/10/06

با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری به امر ورزش همگانی

انجمن ورزش مادران در فدراسیون ورزشهای همگانی راه اندازی شد

 انجمن ورزش مادران در فدراسیون ورزشهای همگانی راه اندازی شد

با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال فدراسیون ورزش های همگانی«مادران عمود خیمه ورزش همگانی و فعالیت جامعه اسلامی- ایرانی» انجمن ورزش مادران تاسیس شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری به امر ورزش همگانی و شعار سال فدراسیون ورزش های همگانی مبنی بر اینکه مادران عمود خیمه ورزش همگانی و فعالیت جامعه اسلامی- ایرانی می باشند انجمن ورزش مادران در فدراسیون ورزشهای همگانی راه اندازی و آغاز به کار کرد . 
به همین منظور طی حکمی از سوی دکتر علی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی بیتا بردبار آذری به عنوان سرپرست انجمن ورزش مادران منصوب و معرفی شد . 
بردبار آذری که تحصیل کرده پیراپزشکی و دانش آموخته دوره دکتری فیزیولوژی ورزشی قلب و عروق و پایه گذار ورزش بادی بالانس در کشور می باشد روز گذشته در مراسم معارفه خود که با حضور رییس فدراسیون در محل فدراسیون ورزشهای همگانی برگزار شد اظهار داشت : از آنجایی که فدراسیون ورزش های همگانی در نظر دارد با اجرای برنامه ها و رویداد های فرهنگی و آموزشی و ورزشی در حوزه ورزش همگانی شرایطی را فراهم آورد تا ورزش همگانی و فعالیت بدنی در جامعه با محور خانوده به ویژه مادران به عنوان عمود خیمه خانواده گسترش یابد . 
بردبار آذری با اشاره به هدف اصلی جذب مادران به ورزش و اهمیت نقش مادردر پایگاه اجتماعی خانواده تصریح کرد : فعالیتهای انجمن ورزش مادران با برنامه ریزی و اجرای رویداد های مختلف ورزش همگانی و فعالیت بدنی دنبال خواهد شد . 
وی ادامه داد : با توجه به اهمیت رشد و سواد حرکتی از بدو تولد در جامعه از آنجایی که مادران سهم 50 درصدی در جامعه اسلامی ایرانی دارا می باشند لذا با اهداف ذکر شده انجمن ورزش مادران تاسیس و برای مادران در دوران مختلف زندگی خانواده-باداری- پس از باداری مادران و کودکان فعالیت های ورزشی در دستور کار انجمن قرار خواهد گرفت . 
بردبار آذری در پایان گفت : کمیته ورزش بادی بالانس نیز به عنوان یکی از کمیته های موثر با جامعه آماری که بیشتر بانوان را در خود جای داده در زیر مجموعه این انجمن قرار گرفت .