هیات ورزش های همگانی استان فارس
پنج شنبه 20 مرداد 1401  21:22
کد خبر : 10
تاریخ انتشار : 1399/10/03

شجاع، آزمون، طارمی و کنعانی زادگان

چهار ایرانی کاندیدای مرد سال فوتبال آسیا 2020

چهار ایرانی کاندیدای مرد سال فوتبال آسیا 2020

آزمون، طارمی، خلیل زاده و کنعانی زادگان کاندیدای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا هستند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم تحریریه تیتان اسپورت چین و فاکس اسپورت آسیا با الهام از فرانس فوتبال و اهدای جایزه بالون در، از سال 2013 تصمیم گرفت جایزه ای را به افتخار بازیکنی که در سال گذشته بهترین عملکرد در فوتبال آسیا از خود نشان داده است، اهدا کند.


هیئت روزنامه نگاران فوتبال، از نقاط مختلف آسیا و مناطق مربوط به انجمن های ملی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این رأی گیری شرکت می کنند که پژمان راهبر سردبیر سایت ورزش سه به عنوان پرمخاطب ترین سایت ورزشی ایران، در این رأی گیری حضور پیدا می کند.


قوانین رأی گیری نیز به این صورت است که هر یک از اعضای شرکت کننده در این رأی گیری، 5 بازیکن منتخب خود را انتخاب می کند و به ترتیب 6، 4، 3، 2 و 1 امتیاز به آنها تعلق می گیرد. در نهایت عنوان بهترین فوتبالیست سال آسیا به بازیکنی که بالاترین امتیاز را داشته باشد اهدا می شود.


این جایزه از میان همه فوتبالیست هایی انتخاب می شود که در فوتبال آسیا شرکت می کنند. از جمله با بازی در تیم های ملی یا باشگاه های وابسته به کنفدراسیون فوتبال آسیا که در سال تقویمی گذشته به میدان رفته اند.

 


به طور کلی، این جایزه از میان سه دسته از بازیکنان انتخاب می شود:
الف) فوتبالیست هایی که دارای تابعیت مناطق مربوط به انجمن های ملی وابسته به AFC هستند و در باشگاه های فوتبال وابسته به AFC بازی می کنند.

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات