هیات ورزش های همگانی استان فارس
چهارشنبه 13 مهر 1401  14:52
کد خبر : 10020
تاریخ انتشار : 1400/08/25

در روز نخست؛

سه مدال طلا، نقره و برنز دستاورد نمایندگان ایران

سه مدال طلا، نقره و برنز دستاورد نمایندگان ایران

نخستین روز از رقابتهای جوجیتسو قهرمانی جهان با کسب سه مدال برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، این دوره از مسابقات دوشنبه ۲۴ آبان ماه با حضور ورزشکارانی از ۸۵ کشور جهان به میزبانی امارات در مرکز جوجیتسو ابوظبی آغاز شد که محمد جعفر انصاری به نشان طلا دست یافت، بهزا رشیدی مدال نقره و حسن جهانگیری مدال برنز کسب کردند.

در روز اول مسابقات در بخش «مستر» برگزار شد که حسن جهانگیری در دسته 120 کیلوگرم پس از یک دور استراحت، حریفی از کشور مغولستان را شکست داد و نیمه نهایی راه یافت. وی این مرحله نتیجه را به حریف روسی خود بازی را واگذار کرد و در مسابقه رده بندی با برتری مقابل حریفی از اماراتی مقام سوم و مدال برنز را کسب کرد.

محمد جعفر انصاری دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس حریفی از قرقیزستان را شکست داد و در ادامه پس از پیروزی بر حریفی از کشور بحرین راهی دیدار پایانی شد و در مبارزه برای کسب مدال طلا نماینده کشور ونزوئلا را با اقتدار شکست داد و مقام قهرمانی را کسب کرد .

بهزاد رشیدی با یک استراحت به بازی فینال راه یافت و با شکست در برابر حریفی از کشور اکراین مقام دوم را کسب نمود و مدال نقره این مسابقات را بر گردن آویخت.

مجید آهنی ابتدا نماینده قزاقستان را با ضربه فنی شکست داد و در ادامه با رای داوران در شرایط مساوی به ایتالیا باخت و نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

مهدی اسماعیل زاده،کریم نژاد پور حسین و علی رضا لفظی نیز نتوانستند از مرحله مقدماتی عبور کنند.

در دسته 94 کیلوگرم سید مصطفی اجاقی ابتدا با قرعه استراحت روبرو شد و در بازی بعد با حریفی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در مرحله نیمه نهایی با توجه به مساوی بودن نتیجه با شمارش برتری (ادونتج) به حریف آذربایجانی خود بازی را واگذار کرد و در جایگاه چهارم ایستاد و از کسب مدال جاماند.

این دوره از مسابقات امروز در دو وزن و رده در کمربند قهوه ای و مشکی پیگیری خواهد شد.

امام و رهبری
ارتباط مستقیم با رئیس هیأت
تبلیغات